Porady i wskazówki

 „Jaka jest optymalna wysokość dolnych szafek w meblach kuchennych na wymiar?”

„Jaka jest optymalna wysokość dolnych szafek w meblach kuchennych na wymiar?”

To na jakiej wysokości mamy zamontowany blat roboczy, ma istotny wpływ na komfort pracy podczas przygotowywania posiłków.

Dzisiaj odpowiadamy na pytanie: „Jaka wysokość dolnych szafek w meblach kuchennych na wymiar jest optymalna?

Pytanie, które zawsze pada podczas omawiana projektu. Odpowiedzi jest wiele, choć z reguły mieścimy się w przedziale 86 - 92 cm (włącznie z blatem).

To na jakiej wysokości mamy zamontowany blat roboczy, ma istotny wpływ na komfort pracy podczas przygotowywania posiłków. Istotne jest również, że wymusza to wieszanie górnych szafek w odpowiedniej odległości.

Przy ustalaniu wysokości dolnych szafek musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

wzrost użytkowników - naszym zdaniem najważniejsze kryterium

sprzęty AGD które będą zamontowane w meblach - szczególnie zmywarka

wysokość zamontowania okna - często architekci wykazują się fantazją i okna są w miejscach, które z kolei wymagają nie małej fantazji po naszej stronie w projektowaniu mebli 😉

odległość jaka powinna dzielić blat od górnych szafek – standardowo jest to ok. 55-60 cm, ale tworzymy meble na wymiar, więc i tę odległość dostosowujemy do klienta.

W jaki sposób regulujemy wysokość szafek?
Rozwiązań mamy kilka.

Pierwszą propozycją jest przygotowanie wyższych szafek. Przyjęta standardowa wysokość dolnych frontów to 72 cm. Możemy przygotować wyższe o kilka cm, jeżeli jest to konieczne.

Kolejną możliwością jest zrobienie wyższych cokołów, np. na 15 cm, przy zachowaniu standardowej wysokości szafek.

Trzecim, ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie dodatkowych (ukrytych) szuflad zamiast cokołów. Ta opcja ma jeszcze jeden wielki plus - zapewnia nam więcej przestrzeni do przechowywania, co jest szczególnie przydatne w niewielkiej kuchni. Ciekawą alternatywą dla szuflad, są umieszczone pod meblami wysuwane stopnie, które pomagają swobodnie dostać się do wyżej umieszczonych półek.

W naszym studiu meblowym można się „przymierzyć” do różnych wysokości mebli kuchennych i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Brak komentarzy
Szukaj